छातीमा दुखाइ
छाती दुख्ने धेरै कारणहरू छन्, तर यो चिसोको सबैभन्दा सामान्य लक्षणहरू मध्ये यो पनि एक हो। जब तपाईलाई चिसो लाग्छ, तपाई प्रायः छाती दुख्ने अनुभव गर्नुहुन्छ। किनभने रुघाखोकी र खोकीका कारण तपाईको छातीमा कफ जम्मा हुन्छ, जसले गर्दा तपाईलाई सास फेर्न गाह्रो हुन्छ । त्यसैले तपाइको छातीमा दुखाइ हुन्छ ।

यस समस्याबाट छुटकारा पाउनको लागि सबैभन्दा राम्रो उपाय भनेको तातो पानी वा तातो सुपको सेवन गर्नु हो।

टाउको दुख्ने
चिसो मौसममा तपाईलाई प्रायः टाउको दुख्ने समस्या हुन सक्छ। तर तथ्य के हो भने जाडोमा शरीरको कुनै पनि अंग खुला छोड्नु हुँदैन । तर यदि तपाईं बिहान सबेरै घुम्न जाँदै हुनुहुन्छ वा राति ढिलो आउँदै हुनुहुन्छ भने, आफ्नो टाउको छोप्नु धेरै महत्त्वपूर्ण छ।

तपाईं आफ्नो टाउको दुख्नबाट जोगाउन छोप्न सक्नुहुन्छ, तर यो तपाईंको स्वास्थ्यको लागि जोखिमपूर्ण हुन सक्छ। त्यहाँ धेरै अनुसन्धान प्रमाणहरू छन् कि चिसोको सामान्य लक्षणहरूमा गम्भीर टाउको दुखाइ पनि हुनसक्छ ।

पछाडि दुखाइ
यो महिलाहरूले सामना गर्ने सबैभन्दा सामान्य समस्याहरू मध्ये एक हो। वास्तवमा, चिसो मौसममा तपाईंको मांसपेशीहरू कठोर हुन जान्छ। रुघाखोकी लाग्दा ज्वरो आउने, शरिर दुख्ने र जोर्नी दुख्ने समस्या धेरै हुन्छ । यस्तो अवस्थामा, तपाईंलाई आराम र राम्रो हेरचाह चाहिन्छ।

घाँटी दुख्ने
जाडो मौसममा चिसो हावाले ज्वरो र रुघाखोकीको समस्या मात्र निम्त्याउँदैन, घाँटी दुख्ने र घाँटी दुख्ने समस्या पनि धेरै हुन्छ । चिसो–चिसो खानेकुरा खाँदा मात्रै होइन, धेरै तातो खानाले पनि यस्तो हुन सक्छ । जब तपाईलाई चिसो र चिसोको समस्या हुन्छ, तपाईलाई अक्सर घाँटी दुख्ने गुनासो हुन्छ।

प्रायः खुट्टामा दुखाइ हुन्छ, त्यसैले गहुँको रस तपाईंको लागि लाभदायक हुन्छ। शटरस्टक जोर्नीहरूमा दुखाइ पनि चिसोको लक्षण हो।

जोर्नी दुख्ने
जाडो मौसममा तापक्रम घट्ने भएकाले जोर्नीका रक्तनलीहरू साँघुरिन्छ र त्यस भागमा रगतको तापक्रम घट्छ । जसका कारण जोर्नीमा क्रक्रक्क हुनुका साथै दुखाइ पनि हुन थाल्छ । रुघाखोकी लाग्दा ज्वरोसँगै घाँटी दुख्ने, शरिर दुख्ने र जोर्नी दुख्ने समस्या पनि हुन्छ ।